Czy wraz z nadejściem drugiej rundy czeków na bodźce, Amerykanie zakupią Bitcoin z nim?

Nowa kontrola bodźców przychodząca w sierpniu
Obywatele, którzy zakupili Bitcoin z ostatnim czekiem cieszyli się 40% zyskiem
Rząd USA radzi swoim obywatelom skoncentrować fundusze pomocowe w miejscach, które są najbardziej potrzebne w ich codziennej działalności.

Wkrótce do USA przyjedzie nowa runda kontroli bodźców.

Wiadomości, dzięki którym rundy w Stanach Zjednoczonych Ameryki zasugerowały, że rząd tego kraju ma zamiar rozdysponować drugą rundę funduszy stymulacyjnych w celu złagodzenia skutków pandemii COVID-19 na swoich obywateli.

Kiedy w kwietniu rozpoczęto dystrybucję czeków stymulacyjnych, kryptocurrency exchanges Coinbase i Binance.US podały, że zaobserwowały wzrost depozytów o dokładnie 1200 dolarów (kwota czeków stymulacyjnych). Podczas gdy obywatele inwestujący w wysoce spekulacyjne aktywa prawie na pewno nie mieli na uwadze tego, co rząd Stanów Zjednoczonych miał na myśli projektując swój program stymulacyjny, ci, którzy kupili Bitcoin za pomocą swoich czeków stymulacyjnych, obecnie cieszą się czystymi zyskami.

Obywatele amerykańscy, którzy kupili Bitcoin Profit w czasie, gdy rozdawano pierwsze czeki na bodźce, do tej pory widzieli zysk w wysokości około 45%. Jeśli zainwestowali oni całą kwotę swoich czeków stymulacyjnych (1200 dolarów), ich udziały są dziś warte około 1750 dolarów.

Dyrektor Narodowej Rady Gospodarczej Larry Kudlow powiedział CNN w ostatnim wywiadzie, że obywatele tego kraju otrzymają kolejną rundę czeków.

Kudlow zauważył, że nowe kontrole stymulacyjne są zgodne z działaniami mającymi na celu wypłatę około 1 biliona dolarów w funduszach, które zostały ogłoszone 23 lipca. Co więcej, wiele gazet doniosło, że duża część amerykańskiej populacji nie otrzymała pierwszych funduszy stymulacyjnych, które zostały udostępnione w marcu. Podczas gdy rząd planował wydać nową rundę kontroli w sierpniu, sekretarz skarbu Steve Munchin potwierdził, że niektórzy obywatele mogą dostać swoje dopiero w listopadzie.

Rząd USA wcześniej doradzał swoim obywatelom, aby skoncentrowali fundusze pomocowe w miejscach, które są najbardziej potrzebne w ich codziennej działalności. W wyniku blokady nastąpił gwałtowny wzrost bezrobocia i ogólny spadek dochodów.